[vc_row][vc_column][rev_slider alias=”home-slider-5″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

بهترین متخصص واریس شهرکردبهترین متخصص واریس شهرکرد

انواع رگ های واریسی ودرمان آنها:

09211016462 و 03132242165 دوخط ارتباطی شماخوانندگان عزیزبامرکزواریس اصفهان است.
انواع مختلفی از رگ‌های واریسی وجود دارد که معمولاً توسط دیواره‌ها و دریچه‌های ضعیف ایجاد می‌شوند. انواع واریس عبارت‌اند از:

1-واریس صافن بزرگ

در صورتیکه ورید صافن بزرگ و انشعابات اصلی آن که از مچ تا کشاله‌ ی ران کشیده شده دچار واریس و برجسته شود ، واریس ورید صافن نامیده خواهد میشوند که بیشتر در پشت و خارج ران و ساق پا ها با ظاهری ناخوشاینده دیده میشود.این نمونه ازواریس دارای عوارض فراوان بوده وبراحتی بااستفاده ازلیزرواریس وRF واریس قابل درمان قطعی می باشد.

2-واریس صافن کوچک

در صورتیکه ورید صافن کوچک موجود در حد فاصل زردپی آشیل و ورید عمقی زیر زانو دچار واریس و برجسته شود ، واریس صافن کوچک نام گرفته واکثرا در پشت زانو و پشت مچ پا دیده میشود.این نوع ازنارسایی وریدی وواریس نیزبااستفاده ازلیزرواریس وRF واریس ونیزچسب واریس درمان می گردد.

3-نارسایی های وریدی متوسط:

این نوع عروق نارسا که براحتی بر روی پا قابل مشاهده و تشخیص است به رنگ کبود بوده و با ظاهری ناخوشایند بروز میکند و در صورت عدم درمان به موقع منجر به عوارض جدی تری خواهند شد.

4-نارسایی عروقی مشبک یا عنکبوتی:

به عنوان رگه‌های نخی و یا عنکبوتی شناخته می‌شوند و خوشه‌های کوچک از رگ‌های آبی یا قرمز هستند که گاهی اوقات بر روی صورت یا پاها به خصوص ناحیه زیر زانو یا خارج ران ظاهر می‌شوند. آن‌ها بی ضرر هستند و بر خلاف وریدهای تنه ای برجسته نیستند و به اندازه دو الی سه میلی‌متر و به شکل شبکه تار عنکبوتی یا تور پخش می‌شوند. این نوع نارسایی وریدی در خانم ها نسبت به مردان شایعتر است

۵-واریسهای شاخه‌ای

این نوع واریس شاخه‌ای به صورت تکه‌ای و برجسته از انشعابات ورید صافن بزرگ ناشی شده و بیشتر به شکل یک تکه و با قطر و برجستگی کمتر در پشت زانو دیده می‌شود.

واریس های شدید:

واریس هایی که به موقع درمان و پیگیری نشده‌اند، برجسته و بدشکل و شدید می شوند و با ایجاد عوارضی چون زخم در پاها و تورم شدید سلامت فرد را به شدت تهدید میکند و نیاز به اقدام درمان فوری دارند.انواع واریسهارامی توان بدون نیازبه جراحی وبستری، بااستفاده ازلیزرواریس واسکلروتراپی وRF و….تحت درمان فوری ودائمی قراردادوبهمین سبب ، دکترهادی زاده، فوق تخصص اینترونشنال کاردیولوژی وفلبولوژی بعنوان(بهترین متخصص واریس ایران) (بهترین متخصص واریس شهرکرد)(بهترین متخصص واریس خوزستان) ازسالهاقبل باتاسیس مرکزواریس اصفهان ، به درمان بیماران بااستفاده ازلیزرواریس دراصفهان وسایرروشهای درمانی مشغول هستند

علل ایجاد واریس پا:

رگ های خونی دارای دریچه های یک طرفه هستند که مانع برگشت خون به عقب می شود. کشیدگی دیواره رگ ها و کاهش انعطاف پذیری آن ها ممکن است باعث آسیب دیدگی و ضعیف شدن این دریچه ها شده و در عملکرد آن ها اختلال ایجاد کند به طوری که با برگشت خون در جهت مخالف، خونرسانی به سمت قلب با مشکل مواجه شده و در رگ ها انباشته می شود.
عارضه رگ های واریس معمولا در پاها رخ می دهد زیرا فاصله رگ های پا از قلب بیشتر بوده و گرانش باعث افزایش احتمال بروز واریس پا می شود. اگرچه علت کشیدگی رگها و آسیب دریچه هنوز به طور دقیق مشخص نشده اما به نظر می رسد برخی عوامل در افزایش خطر بروز واریس پا موثر می باشند، از جمله:

بارداری

در دوران بارداری حجم خون بیشتری در داخل رگ ها جریان پیدا کرده، از سوی دیگر جنین در حال رشد، فشار بیشتری به وریدهای پاکه بداخل شکم واردمی شوند وارد کرده و تغییرات هورمون های استروژن و پروژسترون نیزباعث شل شدن رگ های خونی می شود. همه این عوامل در افزایش احتمال واریس پا در زنان باردار تاثیرگذار است. دربسیاری اوقات پس از بارداری، واریس پا برطرف می شود اما علائم آن ممکن است باقی بماند.

فشار خون

به طور کلی وارد شدن فشار طولانی مدت روی رگ ها به دلایل مختلف از جمله یبوست، احتباس ادراری به دلیل مشکلات پروستات و سرفه های شدید و مزمن احتمال بروز واریس پا را افزایش میدهد.این شرایط هم چنین زمینه را برای بروز بواسیر یا واریس مقعدی بوجود خواهد آورد.

سن بالا
واریس در پا ها در افراد بالای 50 سال و در افراد سالخوردگان بیشتر است.
سایر علل ایجاد واریس پا عبارتند از :
⛔️جراحی یا آسیب پا: هرگونه آسیب به عروق وریدی پامی تواندباعث ایجاداختلال درگردش خون طبیعی شده ونهایتاایجادواریس ونارسایی های وریدی کند.

-یائسگی

ایستادن به مدت های طولانی :
فرادی که بمدت طولانی ، سرپاوساکن دریک جابایستندیاحتی عادت به نشستن طولانی مدت پشت میزداشته باشند، بدلیل تجمع خون دروریدهای اندام تحتانی، درمعرض خطربیشتری برای ابتلاء به این اختلالات دارند.
چاقی و اضافه وزن:
هرچه میزان اضافه وزن وچاقی بیشترباشد، احتمال ایجاداین درگیری هان

یزبیشتراست.

ژن

تیک و سابقه خانوادگی:

دربسیاری ازبیماران مبتلابه واریس، یک جزءژنتیکی قوی وسابقه خانوادگی برای ابتلابه این بیماری وجوددارد.

⛔️جنسیت: واقعیت آنستکه واریس ونارسایی های وریدی اصولادرافرادمونث ، بیشترقابل مشاهده می باشد.

درمرکزواریس اصفهان ، ازسالهاقبل دکترمحمودهادی زاده( بهترین متخصص واریس اصفهان) بااستفاده ازلیزروRF ، انواع واریس های کوچک وبزرگ رابصورت دائمی( درمان قطعی واریس) تحت درمان قرارداده ونتایج حاصله، بسیارعالی وخیره کننده ودرخشان بوده است.

بهترین متخصص واریس ایران
بهترین متخصص واریس اصفهان
بهترین متخصص واریس خوزستان
بهترین متخصص واریس شهرکرد
لیزرواریس دراصفهان

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]