تلفن: 09211016462 و 03132242165 دوتلفن اصلی کلینیک واریس دکترمحمودهادی زاده دراختیارشماست ودرعین حال همواره بخاطرداشته باشیدکه در صورت عدم رعایت توصیه ها ، حتی بهترین فوق تخصص فلبولوژی در جهان نیز رگ های شما را نمی تواندالتیام بخشد. تنها تلاش های مشترک پزشک و بیمار می تواند بهبودی کامل را تضمین کند.
اکنون ما نشان خواهیم داد که برای هر کسی که از رگ های واریسی رنج می برد باید از اشتباهاتی که ممکنست انجام شود جلوگیری شود. اکثر مردم از این 10 اشتباه حداقل 2-3 اشتباه دارند.

چه چیزی از بهبود واریس جلوگیری می کند؟

بسیاری از کارهای آزار دهنده وجود دارد که درمان رگ های واریسی را کند یا حتی متوقف می کند. لیست کردن همه آنها دشوار است – به نظر می رسد لیست این موارد خیلی طولانی است و ما نمی خواهیم وقت شما را تلف کنیم.

بله ،بیان همه این مواردلازم نیست وفقطکافی است در مورد 10 مورد رایج آن بگوییم که این ده مورد، بیشترین مواردی استکه بیمارانی که با رگهای بیمار هستند که اغلب مرتکب می شوند. بیایید با استفاده از قرص و پماد شروع کنیم

1.اولین اشتباه اینست که برای درمان فقط از پماد و قرص استفاده کنید

بسیاری از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند.
همه ما می خواهیم به سرعت و به راحتی بهبود یابیم.
اما در مورد واریس این امکان وجود ندارد. حتی اگر هر روز از چندین دارو استفاده کنید ، معجزه ای اتفاق نمی افتد.
بله ، پزشکان در طول درمان قرص و پماد تجویز می کنندولی توجه کنیدکه این کارفقط به عنوان یک افزودنی به روش اصلی درمان است.
داروها وضعیت دردوعلایم بیمار را تسکین می دهند. با افزایش تون وریدها ، آنها به طور متوسط مشکلات را بهبود می بخشند و شدت شکایات مانند احساس خستگی پاهای “سنگین” را کاهش می دهند ، و گاهی اوقات تا حدی تظاهرات ادم را کاهش می دهنداماواقعیت آنستکه آنها تاثیری در علت بیماری ندارند.

هیچ پماد و قرصی وجود ندارد که به طور بنیادی وضعیت وریدها را تغییر دهد.
اما مراجعه به یک متخصص فلبولوژی با تجربه درمان شمارا تضمین می کند ، اگر به توصیه های او عمل کنید ، به سرعت پاهای خود را به سلامتی برمی گردانید.
توجه داشته باشید که قرص ها و پمادها اغلب توسط افرادی که خود درمانی می کنند موردمصرف دارند.

 1. خوددرمانی یا خودفریبی؟ تعداد کمی از افراد دوست دارند که به دکتر مراجعه کنندوبسیاری ازمردم تمایل دارند که مشکلات سلامتی را تا آخرین لحظه نادیده بگیرند. این امر به ویژه در مورد بیماری هایی که کیفیت زندگی را تحت تأثیر قرار نمی دهند ، صادق است.
  به عنوان مثال ، واریس در مرحله اولیه. چگونه خود را نشان می دهد؟
  احساس پاهای “سنگین” و “خسته” وجود دارد ، گاهی اوقات با درد و گرفتگی همراه است ، رگهای منفرد قابل مشاهده وجود دارد که از سطح پوست بالا می روند.
 2. دراین مرحله بسیاری ازمردم فکرمی کنندکه “ازاین مشکل به خودی خود عبور خواهم کرد” – ولی آنها اشتباه خواهند کرد.
  علائم این بیماری ناپدید نمی شوند و حتی بیشتر اوقات مزاحم می شوند. در این لحظه است که بیماران ساده لوح این اشتباه را می کنند که از دوستانشان مشاوره بگیرند یا به دنبال دستور العمل های محلی در اینترنت هستند.
  اما درمان رگهای بیمار به تنهایی غیرممکن است.
 3. مشکل فقط این نیست که فرد مشاوره بی کیفیت دریافت می کند. او فقط نمی داند بیماری تا کجا پیش رفته است. اقدامات پیشگیرانه مفید در مرحله اولیه بیماری همیشه در برابر عوارض واریس موثر نیست.
  پزشک روشهای درمانی بسیاری را می داند و حتی مهمتر از آن – او یک تشخیص دقیق به شما می دهد و فقط در این صورت برنامه ای برای مبارزه با رگهای واریسی تهیه می کند.
  رگهای واریسی یک بیماری خطرناک است که عوارض آن اغلب کشنده است. زندگی خود را به خطر نیندازید. به محض مشاهده علائم با دکتر فلبولوژیست وقت بگیرید. وقت را برای خود درمانی هدر ندهید ، که اغلب بی نتیجه است.
 4. یک اشتباه غلط دیگرآنستکه برخی بیماران تصورمی کنند زالو واریس را درمان می کند ،وباخودمی گویند بالاخره حتی امپراطورهای چین نیز با آنها معالجه می شدند!!!! یک افسانه مشهور وجود دارد که زالو برای بیماری های وریدی مفید است.
  متأسفانه ، این فکرمطلقا درست نیست.
  ما استفاده از زالو را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم! بیایید ببینیم که آنها چگونه بر علائم واریس تأثیر می گذارند.
 5. زالو موادی ترشح می کند که لخته شدن خون وریدی را کاهش می دهد.
  با این حال ، مشکلات گردش خون دلیل واریس نیست ، بلکه یک نتیجه است.
  یعنی می توانید حداقل صد زالو را به خود آویزان کنید ، اما این باعث تقویت دیواره های وریدی نمی شود.
  به دکتر خود مراجعه کنید که یک روش درمانی موثر برای شما انتخاب می کند و یک بار برای همیشه از شر واریس خلاص می شود.
 6. جوراب فشاری چگونه به واریس کمک می کند؟

پزشک اغلب به بیماران توصیه می کند لباس های فشاری بپوشند. به دلیل فشار ، چنین جورابی فشار داخل وریدی را افزایش می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد، و توسعه رگ های واریسی ، در صورت وجود ، کند می شود.
همچنین برای پروازها و مسافرت های طولانی مدت مفید است. این جورابها احساس پاهای “سنگین” و “خسته” را از بین می برد ، علاوه بر این ، خطر عوارض رگهای واریسی را کاهش می دهد.
همانطور که مشاهده می کنید ، لباس های فشرده سازی بسیار مفید هستند.

همانطور که دکترهادی زاده(بهترین متخصص واریس ایران)(بهترین متخصص واریس اصفهان) توصیه می کنند اما فقط اگر آن را تحت فشار قرار دهید. تأثیر استفاده از جوراب واریس به نحوه صحیح کاربرد بستگی دارد. اثر بهبودی با استفاده سیستماتیک در یک نوع بار خاص حاصل می شود.
ما درک می کنیم که پوشیدن جوراب واریس به دلیل شرایط آب و هوایی همیشه راحت نیست. مخصوصاً در تابستان. این را با پزشک خود در میان بگذارید ، و او توضیح می دهد که در چه لحظه ای موثرترین حالت را دارد، و این به نوبه خود ، امکان تغییر زمان استفاده از لباس فشرده سازی را فراهم می کند.

5-یک اشتباه مهم دیگرآنستکه لیزرواریس را به تعویق بیندازید – اینکارسرعت پیشرفت وگسترش بیماری را تسریع می کند.

اقدامات لازم درپیشگیری ودرمان واریس

اقدامات لازم درپیشگیری ودرمان واریس

به یاد داشته باشیدکه گفتیم که علائم واریس ممکن است در بیماران ایجاد اضطراب نکند؟ به همین دلیل ، افراد اغلب لیزرواریس دراصفهان را “برای بعد” به تعویق می اندازند. اما اگر دکترهادی زاده به شما گفتندکه شما به چنین روشی نیاز دارید ، حتما به صحبت های ایشان گوش دهید.
معمولاً بیماران در مراحل آخر رگهای واریسی ، هنگامی که عوارض خطرناکی ایجاد می شوند ، به نیاز به لیزرواریس دراصفهان پی می برند.

به عنوان مثال ، اگر لخته های خون در رگ های واریسی ایجاد شود ، احتمال ورود آنها به جریان خون عمقی و اندام های حیاتی وجود دارد. البته درمان سریع می تواند این خطرات را کاهش دهد.
همچنین مهم است که در نظر بگیریم که رگهای بیمار با عروق وریدی مرتبط هستند که در روند تبدیل واریس نقش ندارند. بنابراین ، به دلیل استاز وریدی ، رگهایی که قبلاً درگیر این فرآیند نبوده اند ، درگیرمی شوند، که می تواند منجر به پیشرفت بیماری شود.
نتیجه می گیریم که هرچه درمان واریس بالیزردراصفهان را به تأخیر بیندازید ، بیماری با فعالیت بیشتری پیشرفت کرده و گسترش می یابد.

 1. فواید ماساژ برای واریس: رگهای منبسط شده اغلب باعث ناراحتی و تورم می شوند. ماساژ به خلاص شدن از شر آنها کمک می کند. آیا این بدان معناست که با کمک ماساژ می توان واریس را درمان کرد؟
  نه
  اگرچه ماساژ وضعیت بیماران مبتلا به رگهای بیمار را تسکین می دهد ، اما علت بیماری را از بین نمی برد.
  ماساژ با قدرت زیاد ، فشار دادن و مالیدن پاها به شدت بر دیواره ورید تأثیر می گذارد. اینکار فشار زیادی به آنها وارد می کند ، به همین دلیل آسیب دیده و ممکن است منجر به افزایش خطر عوارض رگ های واریسی شود.
  انواع ماساژ به خصوص برای واریس نامطلوب است:
  توصیه می کنیم تا زمان بهبودی کامل رگها ، از استفاده از ماساژ خودداری کرده یا آن را تعدیل کنید.
 2. آیا حمام برای واریس مفید است؟
 3. آیا دوست دارید به حمام یا سونا بروید؟ اگر علائمی از واریس دارید ، سعی کنید ورود به چنین مکان هایی را تعدیل کنید.
  خطر چیست؟
  اختلاف دما در اتاق بخار و در یک اتاق معمولی به اندازه کافی زیاد است ، که منجر به انبساط و سپس کمک به نارسایی لومن ورید می شود. هرچه حمام گرمتر باشد ، فرد بیشتر عرق می کند ، زیرا این واکنش فیزیولوژیکی بدن به افزایش دما و توانایی خنک سازی بدن است. تعریق زیاد منجر به غلیظ شدن خون و افزایش خطر بروز ترومبوز می شود.
  ما می خواهیم به عاشقان بخار فوراً اطمینان دهیم که محدودیت بازدید از حمام یا سونا بصورت مادام العمر نیست.
  آیا می خواهید در اسرع وقت به سرگرمی مورد علاقه خود (حمام داغ وسونا)برگردید؟
  پس عجله کنید و به کلینیک واریس اصفهان(بهترین کلینیک واریس ایران)(بهترین کلینیک واریس اصفهان) مراجعه کنید. گاهی دکترهادی زاده یک برنامه درمانی برای شما انتخاب می کنند و در صورت لزوم به شما کمک می کنند تا به سرعت از شر رگ های پوستی خلاص شویدکه این برنامه هاازاتلاف وقت وهزینه شماجلوگیری می کند. پس از بهبودی ، اقدامات پیشگیرانه را دنبال کنید ودرعین حال به اندازه نیاز بدن و دلتان به حمام بروید.
 4. چه غذاهایی در درمان واریس تأثیرگذار است مشکلات وریدی محدودیت های زیادی را برای بیمار ایجاد می کند. به عنوان مثال ، با رگهای واریسی ، مصرف گروه های غذایی زیر مضر است: غذای شور این غذاها آب را در بدن نگه می دارند که اغلب منجر به ورم می شود. آرد و غذاهای شیرین سوء استفاده از شیرینی جات و غذاهای پخته شده اغلب منجر به چاقی می شود و اضافه وزن باعث تحمیل باربیشتربربدن از جمله رگها می شودوواریس راتشدیدمی نماید.

الکل

نوشیدن الکل رگ های خونی را منبسط کرده وتون جداره رگ راکاهش می دهد وباعث کم آبی
بدن می شود که خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد.

بسیاری ازدرزشهابرای بدن مفید و درعین حال برای رگها مضر هستند- ورزشهایی که با رگهای واریسی سازگار نیستندکدامند؟
پاسخ آنستکه اگربیماری های وریدی وواریس دارید ، نباید ورزش های قدرتی انجام دهید. از
ورزش های زیر خودداری کنید: وزنه برداری
زیرا وزنه برداری باعث افزایش بار پا و رگها می شود.

ورزشهای تند و سریع


برخی ورزشکاران حرکات تند زیادی انجام می دهند ، که نمی تواند به خوبی بر رگهای واریسی تأثیر بگذارد. در مراحل اولیه واریس ،بازی وورزش مجاز است ، اما فقط درصورت پوشیدن جوراب واریس فشاری.اما درعین حال بیادداشته باشیدکه شنا و راه رفتن برای رگها مفید است. آنها از احتقان وریدی در سینوس های عضلانی اندام تحتانی جلوگیری می کنند و گردش خون را به طور کلی بهبود می بخشن

چه داروهای هورمونی را می توان علیرغم بیماری عروقی استفاده کرد؟ فقط مواردی که پزشک تجویز کرده است وضروری هستندرامصرف کنید.
به خصوص استفاده از داروهای ضد بارداری درحضورواریس های شدید بسیار خطرناک است. آنها منجر به افزایش سطح برخی از فاکتورهای لخته شدن خون می شوند که خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد. ما قبلاً بیان کردیم که مهاجرت لخته های خون از بستر وریدی محیطی به نواحی مرکزی اغلب منجر به عوارض خطرناکی می شود.

اگر مرتباً از روش های پیشگیری از بارداری استفاده می کنید و رگ های واریسی دارید ، با یک متخصص فلبولوژی مشورت کنید. او به شما خواهد گفت که این داروها یا آن داروها چگونه بر رگها تأثیر می گذارند و آیا می توان آنها را مصرف کرد.

درمرکزواریس اصفهان، دکترمحمودهادی زاده بااستفاده ازلیزرداخل عروقی مخصوص، RF وچسب واریس، اسکلروتراپی ومیکروفلبکتومی، انواع واریس وبیماریهای عروقی رابدون نیازبه جراحی وبیهوشی یابستری، بطورقطعی ودائمی درمان می نمایند. کمکهای پزشکان وکادردرمانی مرکزواریس اصفهان مساوی است باتضمین خلاص شدن از این بیماری بدون زخم و درد در 1 جلسه(بااستفاده ازRF ولیزرواریس دراصفهان(درمان واریس بالیزردراصفهان)

اقدامات لازم درپیشگیری ودرمان واریس

راه درمان واریس

برای مشاوره جهت تشخیص رگهای نارساو درمان آنها خوب است که بدانیدروشهای تشخیصی ودرمانی فلبولوژی که توسط دکترهادی زاده(بهترین متخصص واریس اصفهان)(بهترین متخصص واریس شهرکرد)(بهترین متخصص واریس اهواز) چیست؟ پاسخ های فلبولوژیست به سوالات مهم به شماکمک فراوانی خواهدکرد، پاسخ به پرسشهایی نظیرمواردزیر:

پاسخ مواردفوق وسایرمواردرامی توانیددرمرکزواریس اصفهان ، بدست آوریدوبه درمان قطعی انواع واریس وبیماریهای عروقی دست پیداکنید.
تلفن ها:
03132242165

09211016462

مقالات مرتبط:

doctorhadizadeh.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *