واریس پشت زانو

آیا شما در کشمکش با رگ های واریسی دردناک، برآمده و ناخوشایند در قسمت بالای ران، ساق پا و یا  پشت زانوی خود هستید؟ رگ های واریسی معمولا در این نواحی ایجاد شده و سطحی هستند، به این معنا که درست زیر سطح پوست قرار دارند. اگر از واریس پشت زانو رنج می برید، حتما با یک متخصص با تجربه مشورت کنید.

این نکته بسیار مهم است که متخصص عروق به طور کامل مشکل رگ های پشت زانوی شما را بررسی کند، زیرا این نوع مسائل به دلیل یک مشکل زمینه ای به وجود می آید که در ابتدا باید آن را مسئله را حل کرد.

 

درمان واریس پشت زانو

پس از بررسی واریس پشت زانوی شما، متخصص عروق بسته به شدت شرایط، ممکن است یکی از چندین روش درمانی را با حداقل میزان تهاجمی بودن به شما پیشنهاد دهد. روش هایی مانند:

 

درمان واریس با استفاده از لیزر درون وریدی (EVLT)

با استفاده از سونوگرافی، یک فیبر نازک لیزر، از طریق باز کردن پوست، وارد رگ می شود. انرژی لیزر از طریق فیبر به درون دیواره رگ بیمار منتقل  شده که باعث بسته شدن و کاهش”رفلاکس” (فشار برگشت خون) به رگ واریسی در منبع آن می شود.

میکرو فلبکتومی (خارج کردن رگ واریسی از زیر پوست)

در طول فرآیند، پوست بی حس می شود. سپس سوراخ های ریزی ایجاد و رگ ها با استفاده از ابزارهای تخصصی به راحتی برداشته می شوند. این روش اغلب با روش ریشه کنی لیزر درون وریدی (EVLT) برای درمان منبع اصلی رگ ها، به طور همزمان انجام می شود.

درمان واریس پشت زانو با وناسیل (VenaSeal)

سیستم بسته شدن وناسیل یک روش ابداعی است که کمتر حالت تهاجمی دارد. و یک چسب مخصوص را به درون رگ های بزرگتر و قابل مشاهده زیر پوست تزریق می کند. که این کار رگ های واریسی و غیر طبیعی را بهبود می بخشد.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی با استفاده از سونوگرافی و دیدن این رگ های غیر طبیعی، دارویی برای بستن رگها تولید شده که برای از بین بردن علائم و کمک به ناپدید شدن رگ های سطحی، تزریق می شود.

اشتراک‌گذاری این مطلب

Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email
فهرست مطالب