مقایسه لیزر واریس با جراحی واریس

بهترین متخصص واریس ایران

این مقاله سومین قسمت از سلسله مقالات مربوط به مقایسه ی لیزر واریس با جراحی واریس و بیان مطالب مربوط به برتری لیزر واریس بر جراحی واریس می باشد. همانگونه که اشاره شد جراحی واریس روشی است که نیار به بستری در بیمارستان و دریافت بیهوشی دارد و عوارض بیهوشی متعدد میباشد که از اختلالات ساده ی حافظه و کاهش حافظه تا موارد پیشرفته از جمله عوارض شدید تری مانند آسیب های شدید دستگاه قلبی و عروقی و سایر ارگان ها می باشد. به گونه ای که در بسیاری از بیماران انجام جراحی با خطرات همراه بوده و حتی ممکن است بسیاری از بیماران اصولا توان انجام جراحی را نداشته باشند. این در حالیست که درمان واریس با لیزر نیاز به بستری و بیهوشی ندارد لذا طبیعتا عوارض ناشی از جراحی و بیهوشی در بیمارانی که تحت درمان واریس با لیزر قرار میگیرند دیده نمی شود و این مورد یکی از دلایل بهتر بودن لیزر واریس نسبت به جراحی واریس می باشد. از موارد قابل ذکر دیگر می توان به تمیزی کار در انجام لیزر واریس اشاره نمود لیزر واریس نیاز به برش و پاره کردن پا و پوست پا ندارد حال آنکه در جراحی واریس بیمار بایستی تحت جراحی قرار بگیرد که در طی آن نیاز یه ایجاد برش و پارگی پوست و لایه های زیر آن وجود دارد. و پس از انجام جراحی واریس نیز بایستی بیمار تحت مداوا با زدن بخیه های متعدد قرار بگیرد که این موارد باعث بد شکلی و عوارض ناشی از جراحی و بخیه بر روی پاهای بیمار وجود داشته باشد. در حالی که در لیزر واریس و سایر روش های مشابه مطلقا نیازی به پاره کردن پوست و یا حتی زدن یک برش و یا یک بخیه ی کوچک بر روی پوست وجود ندارد. بنابر این نتیجه ی لیزر واریس از نظر زیبایی و نبود هیچ گونه آثار زخم یا برش یا بخیه بر روی پاها بسیار ایده ال می باشد .که این مورد نیز یکی از موارد بهتر بودن لیزر داخل عروقی واریس نسبت به جراحی واریس می باشد از نکات دیگر که باید به آن ها توجه نمود و دلیل برتری لیزر واریس بر جراحی واریس می باشد. احتمال عود بسیار کمتر در طی لیزر واریس می باشد. در مرکز واریس اصفهان که از پیش از ده سال قبل توسط دکتر محمود هادی زاده (بهترین متخصص واریس ایران)(بهترین متخصص واریس اصفهان) (بهترین متخصص واریس شهرکرد) راه اندازی شده است بیمارانی که به دنبال لیزر واریس در اصفهان می باشند تحت درمان قرار گرفته و حتی یک مورد عود و برگشت واریس در بیمارانی که در این مرکز تحت درمان قرار گرفته اند دیده نشده است.

اقدامات درمانی دکترهادی زاده (بهترین متخصص واریس کشور) بارعایت شرایط استریل با هدف از بین رفتن خطر عفونت انجام می شود. خطر ابتلا به عفونت در نتیجه انجام لیزر واریس بسیار کم و در حدود صفر است. اما برای کاهش بیشتر خطر از شما میخواهیم تا دو  روز پس از عمل از خیس کردن پاها در استخر ها،وان های آبگرم یا سایر وان ها خوداری کنید. دوش گرفتن خوب است،اما ما از شما میخواهیم که۲۴ ساعت منتظر بمانید و تا ۲۴ ساعت دوش نگیرید.
احساس کشیدن در طول رگ تحت درمان طبیعی است و قابل انتظار است و بزودی این احساس ازبین می رود.
احساسی مشابه یک گره، در نواحی درمان شده نیز غالبا طبیعی است، خصوصا پس از انجام عمل فلبکتومی. درکلینیک واریس اصفهان، دکترهادی زاده به طور معمول از این روش به عنوان روش مکمل استفاده می کنند و این باعث ایجاد نتایج ظاهری درخشان می شود.
این احساسات معمولا طبیعی هستند با این حال، در صورت تمایل می توانید برای رفع ناراحتی و تقویت روند بهبودی چند بار در روز کمپرس گرم و مرطوب همراه با ماساژ ملایم استفاده کنید. این امر به جذب مجدد طبیعی این مناطق کمک می کند. بدون این روش ها هم این اتفاق می افتد، اما این توصیه ها روند را تسریع می کند.
گاهی تغییر رنگ ملایم پوست می تواند اتفاق بیفتد که این مورد در زمانی است که ورید درمان شده نزدیک سطح پوست باشد.
محصولات جانبی خون پس از درمان، توسط پوست پوشانده جذب می شود و آنها دارای یک ماده رنگی هستند و این تغییر رنگ ملایم نیز برطرف می شود.
در طول روند بهبودی این حالت سبک می شود، اگرچه بسته به اندازه ورید ممکن است یکی دو ماه طول بکشد یکی از درمان های رایج در کلینیک واریس اصفهان که توسط دکتر هادی زاده (بهترین متخصص واریس ایران) انجام می شود، اسکلروتراپی واریس است. مراقبت بعد از اسکلروتراپی برای اسکلروتراپی فوم با هدایت سونوگرافی مانند درمان های لیزر وفرکانس رادیویی است. فرایند بهبودی اسکلروتراپی فوم با هدایت سونوگرافی آسان است. با این اوصاف، پیروی از دستورر العمل های بعد از اسکلروتراپی برای داشتن بهترین تجربه مراقبت از رگ، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
۱-فشرده سازی ورید باعث بهبود نتیجه می شود. بنابراین بهتر است تا سه روز آینده جوراب های فشاری خود را همیشه بپوشید. ممکن است آنها را بطور موقت برای دوش گرفتن بردارید. 
۲-بعد سه روز اول، به جز دوش گرفتن وخوابیدن تا دو هفته اینده، روزانه جوراب های فشاری خود را بپوشید. پس از این دوره، ممکن است به صلاحدید پزشک شما از آنها استفاده کنید. 
۳-به مدت چند روز از دوش اب گرم، وان حمام، وان اب گرم و شنا خوداری کنید. بعد از دوش گرفتن پوست خود را خشک کنید.
برای تسکین هرگونه ناراحتی پوستی ممکن است از ژل آلوئه ورا یا بسته های سرد الوئه ورا استفاده شود. و همچنین ایبوپروفن ممکن است هرگونه تحریک پس از از درمان را کاهش دهد.

به هر حال در بیمارانی که تحت لیزر واریس قرار گرفته‌اند و عروق نارسای سطحی دارند، گاهی بایستی ازاسکلروتراپی استفاده کرد که این موضوع کمک می کند تا شکل ظاهری اندام نیز بهبودی کامل پیدا کند.

جهت اخذ نوبت و بدست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های مرکز واریس اصفهان تماس حاصل فرمایید  

مطالعات فراوانی برای مقایسه ی نتایج حاصل از لیزر واریس با جراحی واریس انجام شده که این مطالعات تقریبا در همه موارد مطالعات معتبر و بین المللی می باشند که با رعایت کلیه ی اصول مربوط به مطالعات استاندارد انجام شده اند نتایج کلیه ی این تحقیقات نشان می دهد که لیزر واریس و RF واریس در کلیه ی موارد نتایج بهتری نسبت به جراحی واریس دارد. و در حقیقت لیزر واریس علاوه بر نتایج بهتر نسبت به جراحی واریس (درمان واریس با جراحی )، از طرفی دیگر سهولت انجام لیزر واریس یک امتیاز بزرگ برای لیزر واریس محسوب می شود. از سوی دیگر نتایج مطالعات و تحقیقات گسترده در مورد واریس نشان می دهد که احتمال عود واریس متعاقب انجام لیزر واریس بسیار ناچیز و محدود می باشد و حال آنکه این احتمال برای جراحی واریس به مراتب زیادتر بوده و بسیاری از بیماران که تحت جراحی واریس قرار می گیرند. به دلیل عود واریس تمایل دارند که تحت درمان واریس با استفاده از لیزر واریس و سایر روش های مشابه قرار گیرند. یکی دیگر از مزایای لیزر واریس نسبت به جراحی واریس آن است که لیزر واریس به صورت سرپایی و فوری انجام می شود و برای انجام آن نیاز به بستری و بیهوشی وجود ندارد. این مزیت و برتری لیزر واریس نسبت به جراحی واریس (جراحی عروقی ) سبب می شود که بیماران از بسیاری از عوارض که ناشی از بستری و بیمارستان می باشند در امان بمانند. به عنوان مثال بستری در بیمارستان می تواند باعث ایجاد انواع عفونت ها شود به ویژه در شرایط فعلی ویروس کرونا (کرونا ویروس ) که یک معضل جهانی جهانی تبدیل شده است و اغلب تخت های بیمارستان ها به بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا ویروس (ویروس کرونا )(کوید ۱۹ ) اختصاص یافته اند. بستری شدن بیماران در بیمارستان می تواند باعث شود که بیمار و همراهان او به شدت در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا (کرونا ویروس ) قرار گیرند. طبیعتا لیزر واریس با توجه که نیاز به بستری و بیمارستان ندارد. خطر ابتلای بیمار و همراهان وی به ویروس کرونا منتفی می باشد علاوه بر ویروس کرونا سایر عفونت های بسیار خطرناک در بیمارستان امکان وجود و جایگزینی دارند که می توانند به بیماران بستری در بیمارستان حمله کرده و آنان را تحت تاثیر قرار دهند همچنین دوران نقاهت پس از جراحی واریس باعث می شود که بیماران تا مدت زیادی پس از انجام جراحی واریس و سایر جراحی های عروقی نتوانند به زندگی روزمره و عادی خود بازگردند. و تا مدت طولانی پس از جراحی نیاز به ماندن در بیمارستان و سپس استراحت در منزل دارند در حالی که درمورد لیزر واریس و سایر روش های درمانی مشابه آن مانند اسکلروتراپی و چسب واریس و RF واریس نیاز به استراحت در بیمارستان یا منزل وجود ندارد. و بیماران بلافاصله پس از انجام لیزر واریس و RF که حدودا بین نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه به طول می انجامد بلافاصله به منزل و سرکار خود مراجعه نموده و نیاز به دوری از محیط کار و ضررهای اجتماعی و اقتصادی آن ندارند. لذا به طور کلی می توان گفت با توجه به همه ی جوانب امر لیزر واریس از جراحی واریس بهتر است. جهت کسب اطلاعات کامل تربه سایر مقالات مقایسه ای دکترهادی زاده(بهترین متخصص واریس ایران)(بهترین متخصص واریس اصفهان)(بهترین متخصص واریس شهرکرد) مراجعه فرمایید.